Virtualus turas
„Knygos kelias: nuo knygnešių iki modernios bibliotekos“

Apie projektą

Projektas „Knygos kelias: nuo knygnešių iki modernios bibliotekos“ siekia aktualizuoti ir įprasminti Pasvalio krašto knygnešystės bruožus, žymiausius krašto rašytojus, Pasvalio M. Katiliškio viešąją biblioteką ir jos padalinius, sukuriant inovatyvų kultūrinį maršrutą. Siekiama sukurti interaktyvų virtualų kultūrinį-turistinį maršrutą ir per knygos ir bibliotekos jungtį supažindinti su unikaliu XIX a. istorijos fenomenu – knygnešyste.

Projekto rezultatas – tradicinėmis bei moderniomis informacinėmis priemonėmis, kūrybiškai ir inovatyviai populiarinama Pasvalio krašto kultūra bei knygos raidos kelias. Sukurtas kultūrinis maršrutas tarsi atkartoja knygnešių kelius, pasakoja ir pristato žymiausių krašto knygnešių, rašytojų ir autorių veiklą, supažindina su Pasvalio krašto kultūriniu, rašytiniu palikimu ir šiandien šį palikimą populiarinančiomis bibliotekomis.

Įgyvendinus projekto veiklas bus prisidedama prie bendruomenės ugdymo, kultūros, informacijos, patriotiškumo, pilietiškumo, pažinimo poreikių tenkinimo ir efektyvumo užtikrinimo, kartu bus pagerintas bibliotekoje sukauptos vertingos kraštotyrinės informacijos prieinamumas ir sklaida. Sukurtas maršrutas prisidės prie kultūrinio turizmo vystymo, praplės regiono turizmo sezoną, bus pritaikytas prie šiandieninių virtualaus turizmo išraiškų.

Šis maršrutas skirtas visiems Pasvalio krašto, Panevėžio regiono ar visos Lietuvos, ar net užsienio lankytojams, besidomintiems Pasvalio krašto kultūriniu bei istoriniu palikimu ir dabartimi.

Pasvalio M. Katiliškio viešoji biblioteka

Projekto rėmėjai

Projekto vykdytojas

Adresas

Vytauto Didžiojo a. 7, Pasvalys, LT-39149

Telefonas

(8 451) 34 447

El. p.

info@psvb.lt