Sferinės (360°) panoramos ir virtualūs turai

Sferinės panoramos ir virtualūs turai, sudaromi iš 360º x 180º panoraminių projekcijų ir interaktyvaus valdymo. Tai šiuolaikinė ir efektyvi forma, numatytos erdvės prezentacijai. Peržiūra nereikalauja didelės spartos duomenų perdavimo, todėl galime talpinti serveryje ir reklamuotis interneto erdvėje.

Sferinė panorama – viena iš panoraminio fotografavimo rūšių, kuri demonstruojama, kompiuterio su specialia programine įranga pagalba.

Sferinės panoramos pagrindas susideda iš daug atskirų kadrų vaizdų, sujungtų į sferinę, ar kubinę projekciją. Jos pats svarbiausias bruožas, jog turi patį didžiausią aprėpties kampą (360º x 180º ), leidžiantį visiškai atvaizduoti supančią aplinką. Jei sferinę projekciją patalpinsime ant sferos, o kubinę ant kubo, rezultatas - 360°​ panorama.

Naudodami pelę arba klaviatūrą, galite peržiūrėti erdvę aplink Jus, virš ar žemiau Jūsų. Taip pat padidinti, nutolinti objektus, peržiūrėti objektų elementus, ar išanalizuoti benrąjį planą. Skirtingai nuo vaizdo įrašo, peržiūrą pilnai kontroliuoja vartotojas. Panoramose galima įterpti bet kokį tekstą, garsinį foną, iššokančius paveiklėlius, video ir k.t.

Virtualus turas – 360° panoramų rinkinys, leidžiantis pereiti iš vienos panoramos į kitą, perėjimo taškų pagalba. Vaizdas matomas iš vidinės sferos, ar kubo pusės. Sukant figūra, turime galimybę keisti stebėjimo tašką ir židinio nuotolį.

Svarbiausia, kuriant virtualų turą yra laikytis numatytos tvarkos ir eiliškumo. Norėdami matyti virtualaus turo realizavimo atvaizdavimą, turime sudaryti viso gamybos proceso, bei ryšių tarp jų grafinę schemą. Schema vaizdžiai pademonstruoja nustatytus darbo žingsnius, nuo pradžios iki galo. 

 

© 2012 - 2018  http://virtualusgidas.lt